בואו לעקוב אחרינו

סוגי משטחים למטבח – הבחירות הנכונות

שיתוף הפוסט

בטון

משטחי עבודה למטבח אשר עשויים מבטון, מעניקים למטבח מראה יוקרתי, ובזכות מרקם המשי ומבחר גוונים ניתן ליצור באמצעותם מראה מינימליסטי, מראה אורבאני וגם מראה רומנטי, תוך שילוב טרנדיות ועדכניות. תהליך איטום קפדני שעוברים משטחים אלו מעניק להם מגע חלק ונעים והופך אותם לקלים לניקוי.


גרניט פורצלן

משטחי הגרניט פורצלן החדשים הם דו-שכבתיים, ומגיעים כיום ב-80 דגמים שונים, המעניקים למטבח מראה מיוחד ויוקרתי. משטחים אלו הם בעלי עמידות גבוהה ביותר לחום, כך שניתן להניח עליהם ישירות גם סיר לוהט, והם גם עמידים בפני שריטות וכתמים, אינם ניזוקים מחומרי ניקוי וכימיקלים, לא נשחקים וגם דוחים עובש. ואם לא די בכך, מדובר בחומר גלם ידידותי לסביבה, שבנוסף לכל גם ניתן למחזור.


אקריליק למינציה וקוריאן

ישנם גם משטחי עבודה שעשויים מאקריליק, המציעים אפשרויות עיצוב מגוונות וגם נשמרים לטווח ארוך, ויש הסבורים כי הם החלופה הטובה ביותר למשטחי העבודה שעשויים מאבן. משטחי הלמינציה מאפשרים להשיג מראה מטבח אטרקטיבי במחיר הרבה יותר זול לעומת כל המשטחים האחרים, ומעבר לכך הם גם קלים לתחזוקה, עמידים לחום ומגיעים במגוון רחב של גוונים ומרקמים. חומר נוסף שממנו מייצרים היום כיורים הוא קוריאן. זהו חומר מוצק והומוגני, בעל מרקם חלק ונעים למגע, ממנו מיוצרים כיום לא מעט מוצרים לבית, וביניהם גם משטחי עבודה למטבח. הודות לרמת הקשיחות הגבוהה שלו, בשל היותו בלתי נקבובי ואינו סופג הוא נחשב לחומר עמיד מאוד וליחיד המאושר לשימוש בייצור משטחי עבודה על ידי מכון צומת. בשל תכונותיו הייחודיות של הקוריאן, אפשר לעצב אותו כמעט בכל צורה שרוצים וללא חיבורים הנראים לעין – מה שמאפשר ליצור ממנו מטבח שלם, כולל כיור וחיפויים לקיר כיחידה אחת הומוגנית. משטחי עבודה חדישים שמיוצרים מחומר זה מגיעים בכ-77 צבעים שונים, ומכיוון שהם אינם מצופים בשום חומר ציפוי, הם לא מתקלפים, לא מתבלים, לא נשברים וגם לא מקבלים סימני חריכה. קוריאן מאפשר גם להתקין כיור בהתקנה שטוחה וליצור בו כל סוג של קנט רצוי, ישר, מעוגל או קנט אף מים מלא, המונע מן המים שעל המשטח לנזול אל ארונות המטבח הנמצאים מתחתיו. אפשרות נוספת בשימוש בחומר זה היא לחפות את הקיר שמעל המשטח וליצור חיבור מעוגל בתפר החיבור של המשטח עם הקיר – דבר אשר פוטר בצורה יסודית כל בעיית אטימות. חסרונו היחיד של הקוריאן קשור לרגישותו לחום, שאינה מאפשרת להתקין בו כיריים לגז סטנדרטיות בשל אופן פיזור החום שלהן. הכיריים המתאימות ליישום במשטחי הקוריאן הן כיריים קרמיות או כיריים חשמליות בלבד.

DG201312206_Faucets Sinks_Fusion Sink 6th sense_Aphodite hob


זכוכית

משטחי עבודה מזכוכית בעובי 10 מ"מ הם הטרנד שהגיע לפני שנה ממילאנו וממשיך גם השנה. משטחים אלה מגיעים בגימור מט. ניתן לשילוב בכיריים עיליים ולהוסיף בהם "חמסיר", שמגדיר את המקום להנחת סירים חמים ללא חשש לפגיעה במשטח הזכוכית. טכנולוגיות חדשות בעבודה עם זכוכית מאפשרות להציע משטחי עבודה בעלי גימור חלק ומבריק ובשלל מרקמים שונים. כמו כן, ניתן להוסיף למשטחים אלו תאורת LED – מה שהופך את המטבח ליצירת אמנות של ממש.


קריסטלייט

משטחי הקריסטלייט מורכבים מאגרגטים של אבן עם חומרים אקריליים מלכדים ופיגמנטים היוצרים משטחים הומוגניים, במבחר צבעים ודוגמאות. יתרונותיו הם: עמידות לחום ולשחיקה, עמידות לשריטות ויכולת ספיגה נמוכה, מה שמאפשר להסיר ממנו כתמים בקלות יחסית על ידי חומרי ניקוי הרגילים. עובי משטח הקריסטלייט מגיע בדרך כלל ל-12 מ"מ – מה שמעניק תחושה של משטח מוצק ויציב במיוחד. הרכב החומר הזה מאפשר ליצור בו צורות מעוגלות, ותפרי החיבור של הקריסטלייט אינם מורגשים, ולכן הם מאפשרים ליצור משטח עבודה אחיד. להשלמת התמונה, נציין כי קיימים גם כיורי קריסטלייט שניתן לשלבם במשטח ובכך ליצור יחידה אינטגראלית אחת נטולת כל תפרי חיבור.


סיליסטון

משטחי הסיליסטון, שעשויים מאבן הסיליסטון, אשר מיוצרת בספרד ומורכבת מ-95% קוורץ ו-5% פולימרים, חזקים פי חמישה מגרניט ופי שמונה משיש, כפי שקבע על ידי מכון התקנים. הרכב הקוורץ הטבעי מעניק להם כושר עמידות גבוה ומונע מהם שריטות, כך שהם גם לא מצריכים ליטוש. משטחים אלו נחשבים גם לקלים לאחזקה, מכיוון שהם אינם סופגים כתמים וניתן לנקות אותם עם חומרי הניקוי הרגילים. הרכב הסיליסטון מאפשר ליצור במשטחי העבודה צורות מעוגלות, ותפרי החיבור שלו בלתי מורגשים, ולכן ניתן ליצור ממנו משטח אחיד. באבן הסיליסטון ניתן גם ליצור כל סוג של קנט רצוי: רחב, צר, מעוגל, ישר ועוד. כל זה הופך את משטחי הסיליסטון לאטרקטיביים במיוחד לצרכן הישראלי, הנוהג להשתמש בכמויות מים רבות במטבח.

2016-05-08_15-42-29


עץ

משטחי עבודה מעץ מהווים את הפתרון העיצובי למטבחים בעלי מראה כפרי, ומשרים אווירה חמימה ונעימה, בניגוד למשטחי השיש או הנירוסטה הקרירים. החיסרון הבולט שלהם נובע מכך שהעץ הוא חומר טבעי, ועל כן משטחי העץ רגישים לכתמים וסופגים נוזלים. מסיבה זו, הם נוטים להתנפח בקלות ואף להיסדק כתוצאה מכך. על מנת לנקות אותם תצטרכו לרכוש חומרים מיוחדים, ובנוסף, הם גם דורשים תחזוקה שוטפת ומריחת לכה אחת לתקופה. בין משטחי העץ השונים שקיימים כיום, ניתן למצוא משטחי בוצר-בלוק – אלו הם משטחי עץ, הנראים כפסיפס של לוחות ומשמשים כמשטח עבודה. מכיוון שהם עם שכבות של לכה, הדבר אמור למנוע חדירת לחות ורטיבות למשטח, אולם הם דורשים שתשמרו עליהם היטב ותנהגו בהם בעדינות.


פרי עבודתם של מעצבים

משטחי עבודה פרי עבודתם של מעצבי המטבחים המובילים בעולם מציגים מראה המדמה קו מתאר של ענפי עץ ומייצרים מראה מטבח מינימליסטי, משטחי עבודה בעלי קווים פשוטים ונקיים, שבשילוב עם אמצעי התאורה הופכים לאמירה נועזת. גימורים עדינים וקצוות מעוגלים או משטחי עבודה בהם משולבים מסכים ומערכות בקרה אלקטרוניות, שמציגות את אחוזי הלחות ואת מידות החום המדויקות, הופכים את המטבח המודרני לעתידני ויוקרתי במיוחד. כאשר החדרת הרכיבים האלקטרוניים לתוך משטחי העבודה תושלם, הם יחוברו למערכות הפעלה אלחוטיות.


ולסיכום: מה צופה לנו העתיד

המטבח המודרני כפי שאנו מכירים אותו כיום קיים רק 60 שנה, אך במהלך התקופה הזו הוא השתנה מקצה לקצה. אם בעבר על מנת שיהיה משוכלל נדרשו רק מוצרי חשמל איכותיים, היום מדובר על משטחי עבודה חכמים, על ברזים משוכללים ועל כיורים שניתן להתקין בכל מקום.
המומחים סבורים כי בעתיד הלא רחוק עומדים להיכנס לזרם המרכזי של עיצוב המטבח ברזים אלקטרוניים שיקטינו בצורה משמעותית את צריכת המים. עוד מצפים להופעתם של הברזים עם מערכת מתן פקודות קוליות ומערכות לניטור צריכת המים. חדשנות מסוג נוסף, שנראית עדיין יותר כמו מדע בדיוני, היא ברז עם מצלמה זעירה, שתזהה את מה שתחת הזרבובית על מנת להתאים את טמפרטורת המים (קר לירקות, חמים לידיים, חמים לסירים וכו').
יחד עם חומרי גלם חדשניים פרי פיתוח של האדם, חיישנים ותאורת LED, עיצוב בהשראת הטבע או התעשייה וגימורים שפורצים את גבולות הדמיון, משטחי העבודה הברזים והכיורים יהפכו את המטבח הביתי – מחלל פונקציונאלי למקום שכיף לבלות בו את הזמן הפנוי ולתת בו דרור לדמיון ותעוזה באמצעות הבישול.

הפרסום שלך יכול להיות כאן!

עוד כתבות

מילון מושגים מא׳ ועד ת׳
מתכננים לעצב מטבח חדש, שפת המטבח נשמעת לכם זרה ולא מוכרת, כמו בהרבהתחומים בחיים ישנם מושגים...
מינימליזם בלופט יוקרתי באתונה
רוני רבינו הלופט ממוקם ברובע מגורים יוקרתי, בחלקו הצפוני של המרכז ההיסטורי של אתונה ונקרא "קאזה...
הווילה המדהימה אותה עיצב המעצב האיטלקי מרטיני באגם מישגן
רוני רבינוהמבנה הארכיטקטוני של הבניין מכיל רמזים קולוניאליים וויקטוריאניים קלאסיים בו זמנית. זהו בית בהיר במיוחד שעומד...
Delvaux פותח בוטיק חדש בלב פריז
Delvaux פותח בוטיק חדש בלב פריז בעיצוב אדריכלי Vudafieri-Saverino Partners ממילאנו, החלל החדש של La Maison...