בואו לעקוב אחרינו

איך המדיח שלנו חוסך לנו ?

שיתוף הפוסט

על מדיחים חסכוניים

קיימים היום בשוק מדיחים "ירוקים" שמסוגלים להדיח 14 מערכות כלים בעזרת 6.5 ליטרים של מים בלבד! כך למשל, כאשר אנו עוסקים בניסיון לחסוך במים, תוכניות ההפעלה של המדיחים מקבלות משמעות רבה עם תוכנית "חצי כמות" ו"תוכנית מהירה" שמקצרת את משך ההדחה, ומסייעות בהשגת השימוש החסכני.
מידת הרעש שמפיקים מדיחי הכלים נמדדת בדציבלים והיא נעה בין 40 ל-60 דציבל. דרגת הרעש של 60 דציבלים זהה לעוצמת הקולות של שיחה רגילה. דרגת רעש של 40 דציבל תבטיח לכם שקט מופתי בזמן ההדחה.
צורת יבוש משתנה בין המדיחים השונים והיא יכולה להיות בשיטה הטבעית באמצעות מאוורר או בשיטת הטורבו שמונעת את היווצרות כתמי המים. יש מדיחים בעלי מייבש טורבו עם מעבה, שמסיימים את עבודתם עם כלים יבשים לחלוטין, שאפשר לסדר בארון מיד בסיום ההדחה.

חיישני הלכלוך הם פריט כמעט הכרחי בכל המדיחים החדשים, מכיוון שהדבר מעודד חיסכון גם בצריכת החשמל וגם בצריכת המים. חיישנים אלה יזהו את מצב הכלים ויפעילו את המדיח בתוכנית ההדחה המתאימה, ובכך יווסתו את כמות המים והטמפרטורה המתאימים להדחה. רוב המדיחים החדישים מגיעים עם גוף חימום נסתר על מנת להבטיח כי גם לכלים העדינים מפלסטיק שנמצאים לרוב בחלק התחתון לא יגרם שום נזק בטמפרטורה גבוהה מדי.
המסנן הוא פרט חשוב לבדיקה בעת רכישת מדיח. קיימים היום מדיחים עם מסננים בעלי מנגנון ניקוי עצמי וגם מסננים תלת שכבתיים שיבטיחו ניקוי יסודי של כל סוגי הלכלוך. החידוש האחרון בתחום זה הוא מדיח בעל מיקרו פילטרים וארבעה מסננים שמגבירים באופן ניכר את עוצמת הניקוי של המדיח.

Whirlpool
Whirlpool

הדחה הגיינית – מידות החום האפשריות של המים חשובות אף הן, כיוון שהטמפרטורה המרבית לניקוי יסודי הנה 65 מעלות, אך על מנת לעשות הדחה הגיינית, על המדיח לחמם את המים לטמפרטורות יותר גבוהות. על מנת לחסוך בהוצאות החשמל וגם על מנת לשטוף את הכלים העדינים, על המדיח להציעה תוכנית הפעלה עם טמפרטורת מים נמוכה.
הפעלה מאוחרת- אם אתם מעדיפים שהמדיח יעבוד בזמן שאתם מחוץ לבית, אז יש פתרון גם לכך.טיימר להפעלה מאוחרת קיים היום כמעט בכל המדיחים ובכולם ישנה הקפדה על רמות שונות של בטיחות: מערכת ניתוק אספקת המים במקרה של דליפה, מערכת מניעת הצפה וכמובן גם בהגנה על הילדים קטנים באמצעות נעילת הדלת ונעילתו של לוח הפיקוד.
התווית הירוקה – מומלץ לבחון גם את התווית הירוקה שרוב המדיחים מאובזרים בה, מכיוון שהיא חושפת את תוצאות המבחנים בהם עמד המדיח, כאשר הציון המקסימאלי הן לחיסכון, הן לעוצמה והן לתוצאות הניקיון יהיו מסומנת באמצעות AAA.

חומרים, עיצובים וצבעים

לבן הוא הצבע הפופולארי ביותר בין המדיחים הרגילים והרחבים, אך אם אתם חושקים במוצר ייחודי, תוכלו להשיג אותם גם בצבע שחור או עם גימור נירוסטה למראה עתידני ויוקרתי. בנוסף, ניתן למצוא היום מדיחים דיגיטאליים בעלי גימור טיטאניום ומדיחים שולחניים קומפקטיים בעלי צבעים שונים (צהוב, לבן, אדום, כסוף ושחור).
המדיחים האינטגראליים והחצי אינטגראליים מגיעים בדרך כלל עם חיפויי עץ או עם חיפוי נירוסטה על מנת להשתלב עם ארונות המטבח. בחירת סוג לוח הפיקוד, תהיה הבחירה הנוספת שתצטרכו לעשות במדיחים מהסוג הזה מלבד סוג החיפוי. סוגים שונים של לוחות הפיקוד שניתן למצוא היום בשוק הם לוח פיקוד דיגיטאלי (ספרות דיגיטליות זוהרות מתוך חלונית כהה) בעל מראה אלגנטי, לוח פיקוד מכאני (שעוני חוגות מסתובבים) ולוח פיקוד משולב.
אם אתם חושקים בצבעוניות ובעיצוב ייחודי של המדיח במטבח, דגמי רטרו ייחודיים יספקו את רצונכם, כאשר דגמי רטרו "בילט אין" מגיעים בצבעי שחור, קרם, שמנת ואפילו אדום. דגמי הרטרו בהתקנה חופשית ניתן למצוא בצבעי לימון, ורוד, כסף, כתום ואדום.

2016-05-10_13-52-27
Blomberg

הכול עניין של מחיר

בין הפרמטרים אשר ישפיעו בצורה הניכרת ביותר על בחירת המדיח הוא כמובן מחירו.
הדברים שמשפיעים ביותר על מחירו הם העיצוב וחומרי הגלם שממנו הוא עשוי. כך למשל, המדיח הזול ביותר בשוק יהיה הלבן והרחב. מעליו בסולם המחיר יופיע המדיח הצבעוני והמעוצב, והמדיח האינטגראלי יהיו היקר ביותר מבין כולם. אחיו החצי אינטגראלי יהיה זול במקצת אך לא בחצי המחיר, כפי שניתן לצפות משמו הייחודי.
המפרטים הטכניים של המדיחים משפיעים אף הם על המחיר, אך מכיוון שאלה אחראים גם על איכות העבודה וגם על החיסכון, יש לקחת דברים אלה בחשבון ולא להתפשר בקלות על מחיר(לעומת עניין העיצוב) כדי לזכות ביעילות טובה.
נסכם ונאמר כי מדיח אמור לשרת את צרכי הבית, להתאים למבנה הכללי של המטבח ולהיות נוח וקל לשימוש. לכן, בעת בחירתו על תשכחו לבדוק כיצד הוא עונה לכל הפרמטרים, והכי חשוב – שיהיה בו האיזון הדרוש בין הקידמה הטכנולוגית למחיר.

הפרסום שלך יכול להיות כאן!

עוד כתבות

מילון מושגים מא׳ ועד ת׳
מתכננים לעצב מטבח חדש, שפת המטבח נשמעת לכם זרה ולא מוכרת, כמו בהרבהתחומים בחיים ישנם מושגים...
מינימליזם בלופט יוקרתי באתונה
רוני רבינו הלופט ממוקם ברובע מגורים יוקרתי, בחלקו הצפוני של המרכז ההיסטורי של אתונה ונקרא "קאזה...
הווילה המדהימה אותה עיצב המעצב האיטלקי מרטיני באגם מישגן
רוני רבינוהמבנה הארכיטקטוני של הבניין מכיל רמזים קולוניאליים וויקטוריאניים קלאסיים בו זמנית. זהו בית בהיר במיוחד שעומד...
Delvaux פותח בוטיק חדש בלב פריז
Delvaux פותח בוטיק חדש בלב פריז בעיצוב אדריכלי Vudafieri-Saverino Partners ממילאנו, החלל החדש של La Maison...