בואו לעקוב אחרינו

לבן זה המטבח החדש

שיתוף הפוסט

יופי על זמני, אווירה נעימה, תחושת מרחב ומגוון אופציות לשילובים שיוצרים מטבח מיוחד באמת. כל הסיבות להפוך את הלבן לצבע הדומיננטי במטבח שלכם, כולל סדרת מכשירי חשמל מפתיעה על טהרת הלבן

אחת השאלות העיקריות העולות בעת עיצוב מטבחים היא הצבע השלט בו, המשפיע על האווירה והמראה הכולל גם יחד. כיום כל צבע הוא למעשה אפשרי, אך הבחירה חייבת להיות בהתאם לרצונות של בני הבית או אפילו לאלמנטים עיצוביים אחרים בבית. אחת ההחלטות המוצלחות שניתן לקבל היא להשתמש בצבע הלבן (שמבחינה מעשית, אגב, אינו צבע בהגדרתו אלא שילוב של כל הצבעים הקיימים). בשנים האחרונות השתרשה עוד יותר התפיסה לפיה הבחירה בלבן עשויה להיות מוצלחת מכמה וכמה בחינות. בסקירה הבאה נסביר לכם בדיוק מדוע.

שורה ארוכה של יתרונות

"הלבשת" הבית בלבן מציעה כמה יתרונות מובנים, שהופכים לבולטים אפילו יותר בחלל פעיל ודינמי דוגמת המטבח. הלבן עשוי לספק תחושת מרחב, הנדרשת במטבחים רבים בעלי שטח מצומצם: זוהי בחירה מצוינת במטבחים קטנים יחסית או במטבחים בהם אור טבעי אינו נכנס בכמות מספקת, אם כי גם במטבחים אחרים תחושת המרחב היא חשובה. הלבן מעצם היותו בהיר תורם להארת החלל, גם ללא שימוש בתאורה מלאכותית, ובכך יוצר אווירה נעימה וחמימה יותר. זוהי דרישת חובה של רבים ביחס לחלל הנחשב למרכזי ולחשוב ביותר בבית.

אחת ההמלצות הכלליות בעיצוב מטבח היא לא להתפתות אחר הטרנדים הרגעיים. אופנות מתחלפות אחת לכמה שנים, כאשר מטבח אמור לשמש את המשפחה לפרק זמן ארוך שצפוי להגיע גם לכ-15-10 שנה. הבחירה בלבן היא מומלצת גם מהבחינה הזו, מכיוון שזוהי בחירה על זמנית שמבטאת את היופי האוניברסלי באשר הוא. הלבן הוא צבע חוצה אופנות וזמנים, שיהיה נכון תמיד ושניתן להיות בראש שקט ביחס אליו. הוא למעשה עשוי להתאים לכל בית ולכל סגנון עיצובי של המטבח: כפרי, מודרני, קלאסי וכן הלאה.

שימו לב, עם זאת, שהמטבח ממש לא חייב להיות על טהרת הלבן בלבד. תמיד יש פוטנציאל ליצירת מראה ייחודי באמצעות שילובים שונים של גוונים (מנוגדים או מאותה משפחת צבעים), לצד כמה "טוויסטים" חזותיים כפי שעולם המטבחים מציע כיום. את הלבן, בדומה לעולם האופנה, אפשר לשלב בקלות עם כל צבע אחר המאפיין את המטבח או אפילו תכולתו. שילוב מוצלח עשוי להיווצר בין החזיתות ומכשירי החשמל הלבנים לבין צבעים המופיעים במטבח בדרך קבע, למשל צבעי הפירות והירקות. קל הרבה יותר להתאים למטבח הלבן אלמנטים עיצוביים ואדריכליים אחרים, שתורמים למראה הכולל: אביזרים נלווים, גופי תאורה וכן הלאה.

Gorenje

שאלת התקציב

התקציב הקיים משפיע תמיד על עיצוב המטבח. לא תמיד אפשר ליצור "מטבח מהחלומות" בעלויות סבירות, אבל מנגד יש כמה בחירות מוצלחות וחסכוניות שאפשר לעשות. המטבח הלבן בהחלט עשוי להתאים לכל תקציב, ולו מכיוון שקשה למצוא רהיט או מוצר שלא יוצעו (גם) בלבן. אם מוסיפים לכך את העובדה שלבן מיסודו עשוי לספק מראה יוקרתי, מבינים היטב מדוע ניתן להשתמש בו בצורה מושכלת – ולא בהכרח יקרה – לצורך עיצוב מטבח בעל מראה מרשים או אפילו מפואר.

ניקיון ותחזוקה שוטפת של המטבח הם דרישות חובה. נראה שעם הצבע הלבן "פשוט" יותר לעשות זאת, בעיקר כי אין ברירה אחרת. הלבן מדרבן את בעלי המטבח לשמור על הניקיון: זה לא שמטבח לבן מתלכלך יותר מחברו הכהה יותר, אלא שהלכלוך עשוי לבלוט עליו יותר מכיוון שמלכלוך המופיע במטבח לבן ונטול רבב קשה להתעלם. זה לא מקרה שהלבן מזוהה באופן כמעט מסורתי עם תכונות כמו ניקיון, היגיינה או בריאות. במהלך השנים פשוט התווספו למארג קונוטציות נוספות שהוא מעלה, דוגמת שקט, צניעות, טוהר ותום. גם כאן, מדובר בתחושות שלא מעט אנשים מעוניינים לנכס ל"ארמון" הפרטי שלהם.

מכשירי חשמל בלבן: השילוב האידיאלי

לא רק הארונות, השולחות והמדפים יכולים ללבוש לבן במטבח המודרני. הבחירה במכשירי חשמל לבנים הייתה מקובלת תמיד, והיא מוצלחת על אחת כמה וכמה כאשר המכשירים משתלבים במראה הכולל. זאת ועוד, ניתן לראות בשנים האחרונות מכשירי חשמל לבנים אשר נחשבים ליצירת אומנות לכל דבר ועניין. דוגמא לכך היא סדרת מכשירי החשמל הלבנים והמרהיבים של מעצבי על דוגמת קארים ראשיד, אורה איטו ופיליפ סטארק עבור Gorenje.

Gorenje. מעצב – קארים ראשיד

מותג העל Gorenje מזוהה עם אומנות המטבח מזה כשישה עשורים, וליין מוצרי החשמל שלו מדגים זאת היטב. מעצבי העל העניקו את הפרשנות שלהם לשאלת המראה של מכשירי החשמל ורתמו את ה"קסם" שלהם כדי ליצור מכשירי חשמל ייחודיים, רעננים ואומנותיים. הסדרה מספקת פרספקטיבה חדשה, המבטאת יציאה מהצורות הגנריות.

מעצב העל הצרפתי אורה איטו, הידוע ביצירתיות חסרת הגבולות שלו, השתמש בסדרה בלבן "לה בלאנק" – צבע נצחי המרחיב את מראה החלל, יוצר בעזרת תאורה חכמה משחקי אור וצל ומשמש מצע אופטימלי למוצרי המטבח המשלימים ולגימוריהם. הסדרה כוללת מקרר 1.20 מטר ב"קו אפס", תנור מתקדם עם מערכת שליטה אלקטרונית, כיריים אינדוקציה עשויות קרמיקת זכוכית, כיריים גז המונחות על גבי משטח זכוכית, קולט אדים, מיקרוגל ולוחות דקורטיביים עבור מדיח הכלים, לכולם ניתן להוסיף מגוון "טעמים, ריחות, מציאות ודמיון". "מטבח לבן מספק לכל אדם בחירה אינדיבידואלית אינסופית של ביטוי", הגדיר היטב איטו. "הטוהר והפשטות המשויכים לו מגלים כל פרט, והעיצוב משיג משמעות מיוחדת".

הסדרה של פיליפ סטארק עבור גורניה כוללת תנורי אפייה, מקרר, מיקרוגל אינטרלי, כיריים, מדיח כלים, קולטי אדים ומגירת חימום. החידוש כאן הוא שחזיתות המכשירים הן מראות, שיוצרות מראה מונוכרומטי המשתלב היטב עם ידיות המתכת המרובעות. העיצוב האלגנטי מאפשר לשקף את סגנון העיצוב האישי של בני הבית ומציע גם תוחלת חיים ארוכה מהמקובל, סוגיה חשובה שאינה מובנת מאליה.

אומנות במטבח. פיליפ סטארק מעצב ל-Gorenje

הפרסום שלך יכול להיות כאן!

עוד כתבות

מילון מושגים מא׳ ועד ת׳
מתכננים לעצב מטבח חדש, שפת המטבח נשמעת לכם זרה ולא מוכרת, כמו בהרבהתחומים בחיים ישנם מושגים...
מינימליזם בלופט יוקרתי באתונה
רוני רבינו הלופט ממוקם ברובע מגורים יוקרתי, בחלקו הצפוני של המרכז ההיסטורי של אתונה ונקרא "קאזה...
הווילה המדהימה אותה עיצב המעצב האיטלקי מרטיני באגם מישגן
רוני רבינוהמבנה הארכיטקטוני של הבניין מכיל רמזים קולוניאליים וויקטוריאניים קלאסיים בו זמנית. זהו בית בהיר במיוחד שעומד...
Delvaux פותח בוטיק חדש בלב פריז
Delvaux פותח בוטיק חדש בלב פריז בעיצוב אדריכלי Vudafieri-Saverino Partners ממילאנו, החלל החדש של La Maison...