בואו לעקוב אחרינו

הווילה המדהימה אותה עיצב המעצב האיטלקי מרטיני באגם מישגן

שיתוף הפוסט

רוני רבינו
המבנה הארכיטקטוני של הבניין מכיל רמזים קולוניאליים וויקטוריאניים קלאסיים בו זמנית. זהו בית בהיר במיוחד שעומד בקצה השביל ומושך אותך פנימה לעולמו החתום של המעצב האיטלקי מרטיני אינטרסיורס. דרך דלת כניסה מפוארת מגיעים לחלל ציבורי גדול שבמרכזו גרם מדרגות מפותל ושורות ישרות של חלונות מהקומה הראשונה והשנייה.

סגנון קולוניאלי הוא לא כפרי ולא מודרני.  מהו הסגנון הקולוניאלי  ? כל סגנון שמושפע משלטון זר ששלט באזור מסוים והטביע את חותמו העיצובי. האדריכלות הקולוניאלית החלה כבר במאה ה-16 בדרום אמריקה והמשיכה עד לתחילת המאה ה-19 ברחבי ארצות הברית, אלה בתים שנבנו במהלך ההיסטוריה של המדינה והפכו לסגנון האדריכלות המקומי.  ניתן להתחקות אחרי סגנון הארכיטקטורה ברחבי המדינה ויש דוגמאות לאדריכלות קולוניאלית ספרדית, צרפתית, הולנדית ובריטית מהמושבות הראשונות שאכלסו את אמריקה
הרצפה בבית היא רצפת עץ, גם החלונות הלבנים שמחולקים לריבועים שווים ומעוטרים בווילונות לבנים ובדי פרגוד. על ידי נגיעה במשטחי העץ ופריטי הנגרות, אתה קולט את ערכם. הם מלאים בסיפורים שהפכו לאלמנטים עיצובים יפים ואלגנטיים שמספרים את היסטוריה של המבנה שנשמר בקפדנות.

כל פרט שעיצב מרטיני בבית נלמד בו, החל מהגמורים ועד לידיות הפליז. החומרים, הבדים עד הפרטים הקטנים בהלבשת הבית תפורים כולם בהתאמה אישית, אין פריטי מדף נרכשים. הכול בצבעים בהירים בשילוב חומרים טבעיים שמעניקים לבית את האנרגיה החמה וזהו הבסיס עליו נשען סגנון העיצוב של מרטיני.
דרך דלת כניסה מפוארת מגיעים לחלל ציבורי גדול שבמרכזו גרם מדרגות מפותל ושורות ישרות של חלונות מהקומה הראשונה והשנייה

 המִטְבָּח

אחד האזורים המרתקים בבית הוא ללא ספק המטבח, שמשתלב בצורה הורמוני ופונקציונלי עם החלל הציבורי. גרם המדרגות המרכזי העולה לאזור הפרטי ומשקיף מלמעלה מעניק חיבור מושלם לסגנון העיצובי החם והמשפחתי של הבית.
הבחירה בצבע עץ אגוז לרצפת הבית כמו גם לדופן האי במרכז המטבח ולמעקה המדרגות מעניק חיבור עיצובי שמשתלב עם אלמנטים פליז מלוטשים שפזורים בכל חלקי הבית ומייצרים את חיבור מדוייק.
המטבח עוצב שהאי במרכז וסביבו בצורת ח' ממוקמים שטחי אחסון ועבודה. כל צד מיועד לפונקציונליות עיקרית צד כיור, צד כיריים, צד אירוח.
האי במרכז משמש מחולק כך שמול הכיריים קיימים שטחי אחסון לשימוש ובצידו השני לישיבה בכיסאות בר גבוהים שמשמשים כפינה משפחתית וחברתית לארוחות קצרות.
ויטרינות זכוכית ויחידות קיר קימיים משני ציידי הכיריים בצורה סימטרית ומעל הכיריים ממוקם קולט אדים שקוע עטוף נגרות מותאמת שמייצר קו רציף של אותו גימור.
הכול פשוט ופונקציונאלי אך יחד עם זאת מותאם לטכנולוגית ברמה הגבוהה ביותר. תשומת לב מיוחדת הוקדשה לדופן האי שעשוי אגוז כהה עם פילאסטו דקו, לינארי ופשוט. הדקורציה בעץ עשוייה בפליז עתיק ועל מנת להשלים את התמונה כסאות הבר עשויים גם הם מפליז ועטופים בקטיפה משובצת שמשלימה את סגנון העיצוב. את התמונה משלימים מנורות הדקו שמעטרות את התקרה מעל האי המטבח.

הווילה בחוף הצפוני של אגם מישגן העניקה למרטיני חותם לסגנון באזור. מרטיני הצליח לעשות חיבור הרמוני בין הסגנון הקולוניאלי המסורתי-האמריקאי של המבנה לסגנון העיצוב האיטלקי החם והמשפחתי עליו גדל.
שום פרט בעיצוב הבית לא נשכח תוך הקפדה על שימור היסטוריה של המבנה, פונקציונליות והתאמה לדרישות הלקוח הבסיסיות של בית חם ונעים לאירוח.

הפרסום שלך יכול להיות כאן!

עוד כתבות

מילון מושגים מא׳ ועד ת׳
מתכננים לעצב מטבח חדש, שפת המטבח נשמעת לכם זרה ולא מוכרת, כמו בהרבהתחומים בחיים ישנם מושגים...
מינימליזם בלופט יוקרתי באתונה
רוני רבינו הלופט ממוקם ברובע מגורים יוקרתי, בחלקו הצפוני של המרכז ההיסטורי של אתונה ונקרא "קאזה...
הווילה המדהימה אותה עיצב המעצב האיטלקי מרטיני באגם מישגן
רוני רבינוהמבנה הארכיטקטוני של הבניין מכיל רמזים קולוניאליים וויקטוריאניים קלאסיים בו זמנית. זהו בית בהיר במיוחד שעומד...
Delvaux פותח בוטיק חדש בלב פריז
Delvaux פותח בוטיק חדש בלב פריז בעיצוב אדריכלי Vudafieri-Saverino Partners ממילאנו, החלל החדש של La Maison...